Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ОСКАР БЕНД - МОЈ РОДЕН КРАЈ - 0%
ОРКЕСТАР МАЕСТРАЛ - КАКО ДА ТИ РЕЧАМ МИЛА ОСТАНИ - 0%
АНГЕЛ СТОЈКОСКИ И РОМАНТИК БЕНД - КРАЛ БЕЗ КРУНА - 0%
СПАСЕ АНТЕВСКИ И ЕКСТРИМ БЕНД - ЧУДНА ЖЕНА БЕШЕ ВЕРА - 0%
ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА И ГРУПА ЧАРДАК - НИКНАЛО ЦВЕЌЕ ШАРЕНО - 0%
NEXT TIME - СЛУШАМ КАЈ ШУМАТ ШУМИТЕ - 0%
АНЕТА АРСОВСКА И ОРКЕСТАР ФАВОРИТИ БИТОЛА - МАЈСТОРЕ МАЈСТОРЕ - 0%
ЈОВАНА ЈАКИМОВА И ЕКСТРА БЕНД БИТОЛА - НИКОЈ МЕ НЕМА ТАКА ЉУБЕНО - 0%
ЕЛЕНА ЈОВЧЕСКА - МАШАЛА (ПРЕДЛОГ) - 0%
СУЗАНА ГАВАЗОВА И ЕКСТРА БЕНД БИТОЛА - КАПНИ СОЛЗО (ПРЕДЛОГ) - 0%
The voting for this poll has ended on: 20 Окт 2017 - 00:00


Српските пејачки Рада Манојловиќ и Дара Бубамара периодов се во војна.

Рада Манојловиќ важи за мирна и тивка пејачка која никогаш прва не им забележува на колешките. Меѓутоа, изгледа дека и таа реши да ја промени плочата и да го пушти јазикот, пишува српски Курир.

Манојловиќ жестоко ја навреди Дара Бубамара, нарекувајќи ја срам на естрадата. Гостувајќи на една национална телевизија, Рада ја прашале дали се дружи со Дара, по што таа за колешката кажала се најлошо, но без вклучена камера.

-Не ми паѓа на памет да се дружам со неа. Таа е дно. Го сруши изгледот на останатите пејачки. Ги видовте ли само порно фотографиите? Тоа е грозно и секогаш ќе ја следи, а мајка е! Сите и се смееја за тоа. Дара е брука на естрадата, вели изворот од лице место, а индиректно ги потврди овие сознанија:

-Каде има чад има и оган. Не сакам да зборувам за тоа, кратко изјавила Рада и луто го завршила разговорот.

Од друга страна, Дара веќе е упатена во тоа што го зборува колешката Рада:

-Слушнав многу лоши работи за мене, но не се потресувам! Не ми е ни до колена. Многу таа Рада, таа селанка има да работи на себе за да не ме коментира мене. Не е ниту прва, а ни последна која ме озборува, но јас тоа го разбирам. Љубоморни се на мене зашто полнам клубови, имам хитови, само тоа ќе го кажам, порачува Бубамара.

scroll back to top
 
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/