Се за македонската естрада...


Please update your Flash Player to view content.


IИзбор на Летен Хит

Избор на летен фолк хит

NOVICA VASILEVSKI-NE BERI GAJLE - 0.8%
ELENA VELEVSKA-LOSA KOPIJA - 1.6%
OLIVERA VASILEVSKA-TI SI ZA MENE - 0.7%
IVAN RADEVSKI-PAJTON LENO KE TI KUPAM - 0.1%
ELENA JOVCESKA-SMIZLA - 0.5%
ANASTASIJA PETRESKA - SRNATA STO PLACE - 6.3%
BILJANA I ORHIDEJA-BALKAN SE TRESE - 0.4%
LENCE MARKOSKA-NEVESTA - 1.7%
SPASE MATLIOSKI -LUBICE - 2.5%
BOBI SPASENCOVSKI-DURI TE IMAM TEBE - 14.8%
GOKO JOVIK-TUGINA PUSTA DALECINA - 2.4%
SANI-SEKSI MAMA - 3.8%
TANJA I AKORDI-GRESKA - 3%
TATIJNA LAZAROVSKA-LEPATANOT MOJ - 0.3%
JOVICA PECOV-NOKNA KRALICA - 0.4%
GOCE PETRESKI BANANATA-NEKA KAPAT OCI DVE - 0.7%
ANETA ARSOVSKA-UBAV MOJ - 0.2%
TUSE-KUME ZAIGRAJ - 0.2%
KISMI ZUMATE - 1.2%
STOJNE NIKOLOVA-BAKNIME - 7.9%
DZEZIKA-PROFESORE - 3%
DARKO BILBILOVSKI - NEVESTA UBAVA KE VI DONESAM - 0.4%
SNEZE RADICESKA -SMS - 0.2%
RUBINCO BLAGADUSA-JANA - 0.7%
ANETA NAKOVSKA -KRALICA - 0%
BLAGOJA GRUEVSKI-REKO MOJA - 0.3%
TANDEMI-CAKANA - 0.2%
DANIELA TEMELKOVSKA-NE SE NADEVAJ - 0.2%
MAESTRAL-PARI BRE PARI - 0.1%
MOLIKA JUNIOR-PUSTA PECALBA - 4%
PETAR NECEVSKI-ZOLTO FUSTANCE - 0%
ZORE MICEVSKA-SOLZI ZA NAS - 0.1%
KUBA I AKORDI-ZASTANI SOLZO - 0.1%
MARJAN KOCEV-VISKI - 0.2%
SPASEN SILJANOVSKI-BELA RADO - 0.2%
ADRIANA ACEVSKA-NEVERNIK - 0.2%
ALTERNATOR-DA MI CUVAS MESTO - 0.4%
ADI ADRIJANA- PAZI PAZI - 2%
FAVORITI-MAJKO MAKEDONIJO - 0.3%
SLADZANA STOLEVSKA - KRAJ NA PRIKAZNA - 2.2%
BОBI PAVLOVSKI-DIJAGNOZA - 24.3%
SANJA RISTESKA-RAKE PUKE - 0.3%
BORCE NAUMOVSKI-MAKEDONSKI NARODE - 0.3%
ADRIJANA ALEKSIESKA - OJ JANO JANO - 0.6%
IRENA SPASOVSKA - KLUC OD ZLATO - 0%
ENERGY BAND - LUDNICA - 0.8%
LIVE BAND - SRODNI DUSI - 4.3%

Вкупно Гласови: 1362
The voting for this poll has ended on: 18 Авг 2014 - 00:00


1 АДИ АДРИЈАНА СО НОВА ФОТОСЕСИЈА
2 Елена Велевска наскоро со нов спот и албум
3 БОБИ ПАВЛОВСКИ И САНИ СНИМАА ВИДЕОЗАПИС ЗА НИВНАТА ДУЕТ ПЕСНА
4 НОВА ФОТОСЕСИЈА НА ЏЕСИКА ПАЛАШКОВСКА
5 ЗОРЕ МИЦЕВСКА СНИМАШЕ ВИДЕОЗАПИС ЗА ПЕСНАТА "ГО ФРЛАМ ПРСТЕНОТ"
6 ЛЕШОЧКИОТ ФОЛК ФЕСТ 2014 ПОДГОТВЕН ДА ЗАПОЧНЕ
7 "ТИ СИ ЗА МЕНЕ" ИЗБРАНА ЗА ЛЕТЕН ХИТ ЗА ОВАА ГОДИНА
8 Лепа Брена го одби „ладниот предизвик“: „ Сега не е време за тоа“
9 Цеца Ражнатовиќ претседател на жири комисијата во музичкото шоу „ Pinkove zvezde“
10 Фолк пејачот Иван Радески снимаше нов видеозапис
11 Изборот за Летн хит ќе се одржи во Битола на 24 Август
12 ДАЛИ СЕ СЕЌАВАТЕ НА ДРАГАНЧЕ?
13 ВЕЧЕРВА НА ШИРОК СОКАК ВО БИТОЛА ФЕСТИВАЛ НА ФОЛК МУЗИКА "ЗВЕЗДЕНА ОРБИТА"
14 ФОЛК ПЕЈАЧОТ ГОЦЕ ПЕТРЕСКИ БАНАНАТА СПАСИ ЧОВЕЧКИ ЖИВОТ!
15 ОВИЕ ГРАДИ И ПРИПАГААТ НА МАКЕДОНСКО ФОЛК ПЕЈАЧКА!
16 АКТРАКТИВНАТА ФОЛКЕРКА ОЛИВЕРА ВАСИЛЕВСКА СО НОВ ВИДЕОЗАПИС
17 БОРЧЕ НАУМОВСКИ СО ДВА НОВИ ВИДЕОЗАПИСИ
18 ИЛИНДЕНСКИ ЕТНО ФЕСТ 2014
19 СЕ РАЗВЕДЕ НАЈПОЗНАТАТА МАКЕДОНСКО ФОЛК ПЕЈАЧКА ОД АВСТРАЛИЈА
20 ПРЕМИЕРНО НОВИОТ СПОТ НА ЕЛЕНА ВЕЛЕВСКА
21 ТОП МОДЕЛОТ САНДРА ЛАЗЕСКА ОВА ЛЕТО РЕШИ ДА ПАТУВА ,И ПОКРАЈ МНОГУТЕ ПОНУДИ ЗА АНГАЖМАНИ
22 ЕЛЕНА ЈОВЧЕСКА СНИМАШЕ СПОТ ЗА ПЕСНАТА БОЖЈА УБАВИНА
23 ГОЛЕМА ФОЛК ТОП ЗАБАВА ВО ОХРИД
24 КАРОЛИНА ЈА ОТКАЖУВА ЛЕТНАТА ТУРНЕЈА ПОРАДИ СМРТА НА ДАНИЕЛ
25 АНДРИЈАНА АЛЕКСИЕСКА СНИМАШЕ ВИДЕОЗАПИС ЗА ПЕСНАТА ОЈ ЈАНО ЈАНО
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>
Страница 1 од 30

Гости присутни

Има 15 гости присутни
Банер
За вашите највесели моменти во животот ви треба оркестар што никогаш нема да ве изневери, а тоа е оркестар ФАВОРИТИ
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
Банер
АМАЈЛИЈА БЕНД ПРОБИШТИП 071/853 381 071/249 806
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/